Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до проектів

Створення туристично-інформаційного центру «Під Писаним Каменем» на базі сільського клубу Пасічне

photo2

Детальніше про проект

Село Білоберізка – центр Білоберізької сільської об’єднаної територіальної громади з чисельністю жителів -2772 особи.  До складу громади входять чотири населені пункти, а саме села - Білоберізка, Устеріки, Хороцеве та Барвінків.

Територія Білоберізької сільської ОТГ є гірською з багатою історією та цілою низкою нерозгаданих таємниць. Такий собі магніт, що манить тисячі туристів, які залишають тут своє серце.Особливу роль у туристичній привабливості відіграють: природна пам’ятка г. Писаний камінь, мальовничі гірські хребти, столітні смереки та просторі поляни із запашними травами.

Існує низка проблемних питань в об’єднаній територіальній громаді, які потребують вирішення:

- низькі можливості для створення високоефективних робочих місць у сучасних секторах;

- поганий стан дорожньої інфраструктури і мостів – місцевих і обласних доріг, дуже вузькі місцеві дороги, частина будинків (близько 30%) не мають безпосереднього доступу до доріг;

- недостатні сполучення громадського транспорту;

- обмежені ресурси територій, у тому числі призначених для економічної діяльності;

- дуже низький рівень розвитку туристичної інфраструктури;

- недостатньо розвинена інформаційно-комунікаційна інфраструктура.

На територіїБілоберізької сільської об’єднаної територіальної громади є унікальна споруда – це Білоберізький сільський клуб присілку Пасічне, який являє собою велике приміщення, проте, його цільове призначення не задовольняє потреб громадян.Люди вимагають більш сучасних підходів, сервісів для проведення дозвілля, створення культурних продуктів. Тому приміщення може бути використане під більш значущі види діяльності.

Велике бажання досягти високих темпів туристичного розвитку стикається з суттєвими проблемами. Так, наприклад, до проблем, що підлягають вирішенню для забезпечення розвитку туризму Білоберізької сільської ОТГ, належать:

- відсутність повної і достовірної інформації для туристичних відвідувань значної частини природніх територій та об’єктів культурної спадщини;

- відсутність організованих та обладнаних туристичних маршрутів;

- відсутність обладнаних місць відпочинку.

В реалізації завдань стратегії розвитку Білоберізької сільської об’єднаної територіальної громади планується на базі сільського клубу присілку Пасічне створити туристично-інформаційний центр «Під Писаним Каменем», який надаватиме інформацію про туристичні можливості території. У приміщенні даного туристично-інформаційного центру облаштувати місця для ночівлі та виставково-експозиційну сувенірну лавку для продажу товарів вироблених у господарствах місцевих жителів. Метою центру є забезпечення потреби відвідувачів громади в інформації туристичного та культурного характеру.

Цільовими групами проекту визначеногромадян всіх вікових категорій та соціальних статусів не тільки Білоберізької сільської ОТГ, а й громадяни інших населених пунктів, туристи, місцевий бізнес.

Проект відповідає напрямку підвищення туристичного-рекреаційного потенціалу:

 • сприяння роботі туристично-інформаційного центру;
 • облаштування місць відпочинку туристів;
 • створення туристично-екскурсійного маршруту;
 • впорядкування об’єктів (території рекреаційного призначення, пам’ятки природи);
 • підтримка еко-туризму та сільського зеленого туризму.

 

 

1.2. Мета та заходи проекту

 

Мета проекту є підвищення туристично-рекреаційного потенціалу Білоберізької сільської ОТГ, через використання природньої спадщини та створення туристично-інформаційного центру «Під Писаним Каменем».

ТІЦ «Під Писаним Каменем» сприятиме розвитку зеленого туризму, еко-туризму об’єднаної територіальної громади, збільшенню рівня самозайнятості місцевого населення через продажі, шляхом надавання послуг туристам. Туристично-інформаційний центр «Під Писаним Каменем» надаватиме консультаційно-інформаційні послуги для своїх відвідувачів, промоція місць відпочинку та представлення на ринку туристично-інформаційних послуг Білоберізької сільської ОТГ. Відповідно громада зможе позиціонувати себе як туристично привабливу громаду та інформувати про свою унікальність, адже туристично-інформаційний центр «Під Писаним Каменем» розташовуватиметься у дуже живописному місці, на гірському хребті, на висоті майже тисяча метрів над рівнем моря, за 500 метрів від геологічної та історичної пам’ятки Писаний Камінь, який користується широкою популярністю серед туристів.

Ключові етапи (віхи)

 1. Організаційні заходи для реалізації проекту:
  • Розробка та обговорення ескізу намірів туристично-інформаційного центру «Під Писаним Каменем» з жителями Білоберізької сільської ОТГ.
  • Складання проектної документації на капітальний ремонт сільського клубу присілку Пасічне.
 2. Основні заходи з реалізації проекту:
  • Проведення капітального ремонту сільського клубу присілку Пасічне.
  • Перейменування сільського клубу присілку Пасічне в туристично-інформаційний центр «Під Писаним Каменем».
  • Створення виставково-експозиційного залу в приміщенні туристично-інформаційного центру «Під Писаним Каменем».
  • Купівля обладнання та устаткування, безпосередньо пов’язаного з функціонуванням туристично-інформаційного центру «Під Писаним Каменем».
  • Проведення благоустрою території біля туристично-інформаційного центру.
  • Впровадження та облаштування туристичного маршруту.
 3. Підсумкові заходи:
  • Висвітлення проекту в засобах масової інформації, а також розміщення маршруту в інтернет ресурсах.
  • Проведення підсумкової конференції «Розвиток туризму в гірських громадах Прикарпаття».

Файли

3._Проект.pdf

Завантажити

На мапі

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше