Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Булінг в школі, як його уникнути

Новина
09.09.2024

   Булінг (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

   Вперше в українському законодавстві в 2018 році визнано юридично поняття булінгу та передбачено відповідальність не тільки за вчинення, а й за приховування випадків булінгу. 

   У Законі України № 8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу», визначаються механізми протидії цьому:

  • покладання на засновника закладу освіти здійснення контролю за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу;
  • на керівника закладу освіти – затвердження та оприлюднення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, розгляд заяв про випадки булінгу від здобувачів освіти, їх батьків, законних представників, інших осіб та видання рішення про проведення розслідування.

   Його жертвами водночас є здебільшого учні від 11 до 15 років.

   Якщо ти став жертвою булінгу, то маєш знати, як чинити і куди звертатися. 

   Як діяти:

Поговори з кривдником. Часто розмова з агресором допомагає вирішити непорозуміння, що виникло, і припинити буллінг.

Не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись. У твоєму житті неодмінно є дорослі, яким ти довіряєш. Це можуть бути батьки, вчителі чи шкільний психолог. Звернися до них із проблемою, і вони допоможуть змінити ситуацію на краще. 

Не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих.

Завжди повідомляй про фізичне насильство, після якого залишаються синці, забиті місця та інші пошкодження, які повинні бути офіційно зафіксовані. Існує стаття у законі, яка передбачає серйозне покарання за фізичний влив.

Йди до директора школи або завуча та докладно розкажи їм про це.

Звернися до психолога у твоєму навчальному закладі, якому можна розповісти про проблему. Він обов'язково вислухає, допоможе вибудувати тактику поведінки і знайти вихід із ситуації.

 

Якщо у школі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.

   Рекомендується уважно стежити за дитиною, щоби вчасно виявити ознаки булінгу. Чим довше школяр перебуває в пригніченому стані через будь-які види булінгу, тим більша ймовірність розвитку у нього психічних порушень.

   Пропонується радикальне вирішення проблеми. Іноді єдиним правильним рішенням є переведення в інший клас чи школу. Однак це крайня міра.

   Отже, шкільний булінг у психології — це процес морального чи фізичного впливу колективу на одного учня. Зіткнутися з проблемою може будь-хто, незалежно від віку, рівня інтелекту та фінансового стану. Цькування негативно позначається на моральному стані, призводить до розвитку депресії та суїцидальних думок. Якщо ви батьки жертви, вчителі або просто очевидці того, що відбувається, не залишайте проблему без уваги. Своєчасно надана допомога може врятувати життя.                                          

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше