Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

До Всеукраїнського дня бібліотек

Новина
29.09.2023

Бібліотека сьогодні – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства, одне із масових та доступних джерел інформації.

На початок 2023 року на Прикарпатті функціонувало 687 публічних, спеціалізованих і спеціальних бібліотек (з них 32 – для дітей та 2 – для юнацтва), 587 – у сільській місцевості, 100 – у міській місцевості.

Бібліотечні фонди містять 6722,5 тис. примірників видань, з яких 6557,6 тис. – друковані, 163,2 тис. – аудіовізуальні та 1,7 тис. – на електронних носіях.

У 2022 році в Івано-Франківській області послугами бібліотек скористалось 394 тис. читачів, з них більше третини – читачі у віці до 18 років.

Послуги із забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів надавали 985 бібліотечних працівників. Загалом протягом року із бібліотечних фондів видано 6798,7 тис. примірників видань. У середньому кожен читач упродовж року отримав 17 видань, а кожним працівником бібліотеки видано 6,9 тис. примірників.

Серед примірників, які містяться в бібліотечних фондах області, 70,2% видано українською мовою, 28,8% – російською, 1,0% – іншими мовами.

Крім того, у закладах освіти області працює 581 бібліотека, зокрема 554 бібліотеки – у закладах загальної середньої освіти, 19 – у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та 8 – у закладах вищої освіти, з бібліотечним фондом 6022,1 тис. примірників.

Головне управління статистики в Івано-Франківській області вітає усіх працівників бібліотек із професійним святом, бажає успіхів у подальшому розвитку та плідної партнерської співпраці у використанні сучасних інформаційних ресурсів!

 

Інформація наведена за даними управління культури, національностей та
релігій Івано-Франківської обласної військової адміністрації

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше