Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Лабораторії Держпродспоживслужби Івано-Франківщини дослідили в 2020 році 2952 проби питної води

Новина
01.02.2021

Одним з напрямків діяльності Держпродспоживслужби області є здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за станом об’єктів водопостачання та якістю питної води, яка подається споживачам.

Адже вживання недоброякісної питної води негативно впливає на здоров'я людини. З водою можуть передаватися різноманітні інфекційні захворювання, яйця гельмінтів, збудники протозойних захворювань. Патогенні збудники можуть потрапляти у воду з різними нечистотами та відходами.

Тому безпека води в епідемічному плані є однією з головних вимог.

У 2020 році, на виконання Указу Президента України від 13.03.2020 р. № 87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"», Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області було видано Доручення, яким зобов’язано районні, міські управління та відділи посилити державний санітарно-епідемічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах водопостачання та водовідведення населених пунктів.

В Івано-Франківській області наявні 39 централізованих водопроводів: 23 комунальні, 5 відомчих та  11 сільських.

У 2020 році  Івано-Франківською регіональною державною лабораторією та міжрайонними лабораторіями Держпродспоживслужби в області  відібрано:

1). 1047 проб питної води (централізоване водопостачання);

- із них за мікробіологічними показниками - 531, нестандартних - 22;

- за санітарно-хімічними показниками - 516, нестандартних – 24;

- на вірусологічні показники - 28, відхилень немає;

2). 1905 проб питної води (децентралізоване водопостачання),

- із них за мікробіологічними показниками - 995, нестандартних - 251;

- за санітарно-хімічними показниками - 910, нестандартних –149;

- на вірусологічні показники – 15, відхилень немає.

В дитячих навчальних закладах відібрано 1047 проб води за мікробіологічними показниками, виявлено 177 позитивних проб та 1039 – за санітарно-хімічними показниками, виявлено 120 нестандартних проб.

Найбільша кількість нестандартних проб питної води за фізико-хімічними показниками виявлено з нецентралізованих джерел водопостачання в закладах освіти Городенківського району, за мікробіологічними – в Тисменицькому, Тлумацькому, Надвірнянському районах.

У 2021 році робота з контрою за станом об’єктів водопостачання, в тому числі централізованими водопроводами, продовжується.

Так, головам територіальних громад направлено листи з рекомендаціями провести очистку та дезінфекцію громадських колодязів та провести дослідження води на відповідність ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Питання якості питної води включено в план засідань районних комісії з питань ТЕБ та НС на березень 2021р. стосовно плану заходів щодо підготовки до можливої весняної повені, дощових паводків у 2021р. та  стану забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я питною водою.

Дослідження взірців води питної з централізованих водопроводів на  відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» заплановано розпочати в ході здійснення планових, позапланових заходів державного нагляду на 2021р. в сфері дотримання вимог санітарного законодавства та безпечності харчових продуктів.

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше