#Ми_з_DOBRE і нам #з_Dobre_Dobre!
У 2015 році відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» Білоберізька сільська рада була однією із перших гірських громад на Прикарпатті, які стали на шлях об’єднання.
Умови гірських територій, з одного боку, ускладнюють економічне життя місцевого населення через свої природні особливості, важку транспортну доступність як до них, так і від них до центрів ділової активності й суспільного життя, а з іншого, – є екологічним та етнокультурним феноменом, значення якого виходить далеко за межі таких територій.
Виконавчі органи Білоберізької сільської ради, зі своєї сторони, використовуючи будь-які наявні можливості та ресурси, намагаються покращувати соціально-економічні умови життя для жителів громади задля створення сприятливих для розвитку. Такою можливістю стало партнерство в Програмою Dobre. Підписання угоди про початок співпраці відбулося 25.10.2016 р. у м.Києві, де було оголошено перші 25 громад, які стали почесними партнерами Програми DOBRE, в цей перелік увійшла Білоберізька громада.
В рамках співпраці Білоберізькою громадою з Програмою Dobre було зроблено наступне:
- Проведено діагностику громади та розроблено Стратегію сталого розвитку Білоберізької громади 2017-2027рр.
- Написано два детальних плани удосконалення надання місцевих послуг (утримання та ремонт доріг комунальної власності та поводження з ТПВ; на жаль реалізацію послуги з удосконалення системи поводження з ТПВ завершити не вдалося, її громада продовжує реалізовувати самостійно.
- Розроблено систему моніторингу надання двох локальних послуг. Визначення рівня задоволеності громадян обраною пріоритетною послугою. Відстежується на постійній основі за допомогою мобільного додатку «DOBRE.Pytannia» який був розроблений партнером Програми Dobre, Social Boost для планшетних ПК, що значно полегшує процес проведення опитувань;
- Розроблено та реалізовано План економічного розвитку громади 2018-2020рр.;
- Розроблено новий та зручний сайт на платформі DOSVIT;
- Впроваджено в громаді бюджет участі;
- Залучено мешканців громади та молодь для прийняття рішень:
- Відбулося ряд тренінгів що впровадження антикорупційних механізмів у громаді;
- Впроваджено Антикорупційних механізмів:
- Розроблено положення про створення наглядових рад при комунальних підприємствах;
- Розроблено положення про громадські слухання;
- Затверджено регламент роботи виконавчого комітет;
- порядок про прийом на службу в ОМС здійснюється виключно на конкурсній основі;
- Затверджено «Положення про порядок запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Білоберізькій сільській раді об’єднаної територіальної громади»;
- Розроблено «Бюджет для громадян Білоберізької ОТГ», де представлена простою та зрозумілою для широкого загалу мовою інформація про усі видатки та доходи місцевого бюджету;
- Створено Молодіжну раду при Білоберізькій сільській раді.
- Спільно вирішуються гендерні аспекти в громаді та виконуються заходи щодо розширення прав і можливостей для жінок та інших суспільних груп;
- Також для Білоберізької громади було проведено десятки ( якщо не сотні) тренінгів та надано тисячі годин консультативно-менторської допомоги;
- Сотні жителів громади взяли участь в організованих навчаннях та підвищили свої знання та покращили свої навички в різних сферах;
Також спільно з Програмою Dobre реалізовано близько десяти твердих інфраструктурних проектів:
- Молодіжний проєкт (Youth Project) – «Територія щасливого дитинства».
- Покращення роботи місцевого самоврядування через створення сучасних умов роботи вищого представницького органу ОТГ (Inventory) - облаштування сесійної зали.
- Удосконалення надання послуги (SDIP#1) – «Покращення надання послуги з ремонту та утримання доріг в межах компетенції ОТГ».
- Удосконалення надання послуги через опитування громадської думки мешканців ОТГ із використанням планшетів (SDIP tablets) – «Моніторинг надання послуг з ремонту та утримання доріг».
- Проєкт місцевого економічного розвитку (LED) – «Створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу по заготівлі, переробці та збуту грибів, дикоростучих плодів та ягід в Білоберізькій ОТГ».
Все вище перелічене не змогло б статися, відбутися та реалізуватися, як би не сильна, високопроофесійна команда Програми Dobre та Тернопільского (Івано-Франківського) офісу. Адже найціннішим капіталом цієї Програм є люди котрі у ній працюють як у центральному офісі Програми , так і її регіональному офісі та залучені експерти.
Дякуємо всім і кожному члену команди Програми Dobre за їхню роботу, допомогу, підтримку, поради, консультації що допомагають нам краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищувати залученість громадян. А також в особливий спосіб хочемо подякувати Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та доброму другу Білоберізької громади Марату Курчевському за допомогу в розвитку громади і України в цілому та широку підтримку процесу децентралізації.