Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Оновлено перелік лікарських засобів та медвиробів, вартість яких відшкодовує держава

Новина
30.08.2023

Наказом МОЗ України від 21.08.2023 р. № 1495 затверджено Перелік лікарських засобів і Перелік медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 10 серпня 2023 р. Вони набувають чинності з 31 серпня 2023 р.

Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, складається з переліків:

1). лікарських засобів, що застосовуються при:

-  серцево-судинних захворюваннях;

-  цукровому діабеті;

-  нецукровому діабеті;

-  хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів;

-  розладах психіки та поведінки, епілепсії;

-  хворобі Паркінсона;

-  потребі в імуносупресії.

Їх кількість налічує 411, з них 139 відшкодовуються повністю;

2) препаратів інсуліну — 72 позиції, з яких 45 відшкодовуються повністю;

3) комбінованих лікарських засобів, що застосовуються при хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів, — 9 позицій, з яких 8 відшкодовуються повністю.

Перелік медичних виробів містить 23 позиції, з яких 2 відшкодовуються повністю. Також звертаємо увагу, що реімбурсація медичних виробів відбувається вперше і поширюється на тест-смужки для глюкометрів.

Згідно з п. 12 Порядку реімбурсації лікарських засобів та медичних виробівреалізація лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації та закуплені до дати затвердження МОЗ оновлених переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, та переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації, здійснюється за цінами та у порядку, що застосовувалися до дати затвердження МОЗ зазначених переліків, протягом 30 календарних днів з дати початку їх дії, тобто до 30 вересня 2023 

Нагадаємо

- «Доступні ліки» для пацієнтів доступні у будь-якому населеному пункті, де функціонують аптеки або аптечні пункти, що беруть участь у програмі реімбурсації (відшкодування ліків державою).

- На дверях таких аптек є наклейка «Тут є «Доступні ліки».

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше