Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Оперативна інформація щодо захворюваності на грип, ГРВІ і COVID-19 по Косівському та Верховинському районах

Новина
08.12.2023

В Україні з 2 жовтня 2023 року розпочався епідсезон ГРВІ 2023-2024рр.  Профільними
спеціалістами Косівсько-Верховинського міжрайонного відділу ДУ «Івано-Франківський
ОЦКПХ МОЗ» щотижнево здійснюється постійний моніторинг стану захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції та COVID -19.

З початку епідсезону у Косівському районі всього захворіло 1488 осіб, в т. ч. 186 осіб, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих  979 дітей (в основному школярі), що становить 66 % від усіх захворівших.

Також лабораторно підтверджено 3 випадки захворюваності на грип В і А (2 лабораторно підтверджені випадки грипу В та 1 лабораторно підтверджений випадок грипу А серед дорослого населення). Було госпіталізовано 132 осіб, в т. ч. 71 дитина. Не зареєстровано летальні випадки. За поточний (49-й з 01.12.2023р. по 07.12.2023р.) тиждень захворіло всього 185 особа, з них – 121 дитини віком до 17 років. Госпіталізовано всього 13 осіб, з них -7 дітей.

По Верховинському районі з початку епідсезону захворіло всього 193 особи, в т. ч. 4 особи, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих  147 дитини, що становить 76 % від усіх захворівших. За минулий тиждень захворіло всього
23 осіб, з них – 16 дітей до 17 років.

По Косівському районі від початку епідсезону проти грипу вакциновано 239 осіб, по Верховинському районі - 31 особа.

Найкращий спосіб вберегтися від грипу — щорічна вакцинація. Вакцинуватися
проти грипу можна не лише на початку, а й упродовж усього епідсезону. Щеплення проти грипу насамперед потрібно отримати особам з груп ризику: медичним працівникам, вагітним жінкам, дітям від 6 місяців, літнім людям, людям із хронічними захворюваннями. В закладах охорони здоров’я району наявна вакцина від Covid-19 COMIRNATY . Щеплення можна отримати безкоштовно. В аптеках наявні вакцини проти грипу. Тож українці можуть придбати вакцину в аптеці власним коштом і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Вже зараз на приватному ринку в аптеках українці можуть придбати такі вакцини: ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ, Корея; ВАКСІГРИП ТЕТРА, Франція.


Це означає, що ці вакцини пройшли реєстрацію та безпечні до використання!
Нагадаємо, що вакцинація проти грипу не захищатиме від COVID -19 й навпаки.
Бережіть себе, вакцинуйтеся вчасно.

 

Адміністрація Косівсько-Верховинського міжрайонного відділу

ДУ «ІФ ОЦКПХ МОЗ»

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше