Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Оперативна інформація щодо захворюваності на грип, ГРВІ і COVID -19 по Косівському та Верховинському районах

Новина
29.01.2024

В Україні з 2 жовтня 2023 року розпочався епідсезон ГРВІ 2023-2024рр.  Профільними спеціалістами Косівсько-Верховинського міжрайонного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» щотижнево здійснюється постійний моніторинг стану захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції та COVID -19.

З початку епідсезону у Косівському районі всього захворіло 2708 осіб, в т. ч. 303 осіб, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих  1694 дітей (в основному школярі), що становить 62,5 % від усіх захворівших. Також лабораторно підтверджено 34 випадків захворюваності на грип В і А серед дорослого та дитячого населення ( 4 дітей віком до 17 років). Було госпіталізовано 311 осіб, в т. ч. 132 дітей.

Зареєстровано 2 летальних випадки внаслідок COVID-19. Згідно моніторингу захворюваності населення на гострі респіраторні вірусні інфекції серед мешканців Косівського району за поточний тиждень (4-й з 22.01.2024р. по 28.01.2024р.) захворіло всього 184 осіб проти 195 випадків за попередній тиждень – у структурі питома вага дітей віком до 17 років склала 69,5 % - 128 особа проти 109 захворівших дітей попереднього тижня. Госпіталізовано всього 22 осіб, з них – 11 дітей у порівнянні з попереднім тижнем - госпіталізовано 34 осіб, з них 10 дітей.

По Верховинському районі з початку епідсезону захворіло всього 333 особи, в т. ч. 117 осіб, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих  224 дитини, що становить 67,3 % від усіх захворівших. За поточний тиждень захворіло всього 18 осіб, з них – 9 дітей до 17 років. З початку епідсезону зареєстровано 1 летальний випадок внаслідок COVID-19.

По Косівському районі від початку епідсезону проти грипу вакциновано 247 осіб, по Верховинському районі - 31 особа.

В період зростання захворюваності на грип, ГРВІ та Covid-19 необхідно запровадити
такі зміни в спосіб життя:
- уникайте контакту з особами, які мають симптоми грипу. Якщо така людина виникла у
вашому оточенні, постарайтеся дотримуватися дистанції не менше 2 м;
-обмежте своє перебування в місцях великого скупчення людей;
-якомога частіше провітрюйте приміщення;
-намагайтеся не торкатися очей, носа, рота немитими руками;
-прикривайте ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою паперовою серветкою, яку
одразу ж після використання треба викинути;
-частіше мийте руки (цього правила особливо важливо дотримуватися дітям, які дуже
часто торкаються руками всього, що їх оточує).

Однак найкращим засобом, що забезпечує повноцінну та високоефективну профілактику грипу і Covid-19, є вакцинація.  Вакцинуватися проти грипу можна не лише на початку, а й упродовж усього епідсезону. Вакцина проти грипу виготовляється щорічно і містить знешкоджені віруси грипу, актуальні для конкретного сезону. Саме тому щеплення проти цієї хвороби роблять щорічно. Щеплення проти грипу насамперед потрібно отримати особам з груп ризику: медичним працівникам, вагітним жінкам, дітям від 6 місяців, літнім людям, людям із хронічними захворюваннями. Уберегтися від важкого перебігу корона вірусної хвороби та її наслідків можна завдяки вакцинації, яка є безоплатною для всіх мешканців України. В закладах охорони здоров’я району наявна вакцина від Covid-19.

Вакцину проти грипу корейського та французького виробництва можна купити в аптеках району. Обидві - пройшли державний контроль якості.

Нагадаємо, що вакцинація проти грипу не захищатиме від COVID -19 й навпаки.
Бережіть себе і своїх рідних. Прості речі рятують життя.

 

Косівсько- Верховинський міжрайонний відділ ДУ « ІФОЦКПХМОЗ»
Лікар –епідеміолог відділення епід.нагляду ( спостереження) та профілактики
інфекційних захворювань М.Бович

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше