Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Пам’ятка про щорічне звітування депутата місцевої ради

Оголошення
19.12.2019

Пам’ятка про щорічне звітування депутата місцевої ради

Згідно зі статтею 16 Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян.

1. Навіщо депутату місцевої ради звітувати?

З метою виконання вимог Закону.

Для інформування виборців про свою роботу і що не менш важливо отримати зворотній зв’язок від них, дізнатися, так би мовити з першоджерела, про стан справ у громаді.

На ділі забезпечити прозорість, відкритість та демократичність місцевої ради.

2. Яка інформація висвітлюється у звіті?

  • Інформація про головні проблеми громади, над вирішенням яких працював депутат;
  • Хід виконання передвиборчої програми, виборчих обіцянок, доручень виборців тощо;
  • Інформація про діяльність депутата в місцевій раді та її органах, робочих групах.

3. Що конкретно повинен містити звіт депутата відповідно до статті 16 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”?

 Інформацію про:

1) роботу у виборчому окрузі;

Робота депутата з виборцями, проведення особистого прийому громадян, відповіді на поставлені членами територіальної громади питання, висловлені зауваження та подані пропозиції, надання матеріальної допомоги тощо.  

2) прийняті радою та її органами рішення;

Висвітлити найважливіші рішення ухвалені радою та її виконавчими органами  за звітний період.

3) про діяльність депутата в раді та її органах, до яких його обрано;

З-поміж іншого вказати на скількох пленарних засіданнях ради (засіданнях постійних та інших комісій місцевої ради, робочих груп) із загальної їх кількості був присутній депутат.

4) про персональну участь депутата в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень ради та її органів;

Описати кількість та тематику таких рішень.

5) про виконання доручень виборців (докладно врегульовано статтею 17  Закону України “Про статус депутатів місцевих рад“ ).

Також звіт депутата місцевої ради  може містити:

-Інформацію про витрати з бюджету на відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю;

-Інші важливі для життєдіяльності міста питання, а також важливі питання, на розсуд депутата місцевої ради.

4. В якій формі відбувається звіт депутата місцевої ради?

В усній формі - на зборах, зустрічах, громадських слуханнях, будь-яких інших публічних заходах, масових святкуваннях, що проводяться в ОТГ, про що згодом належить повідомити щонайменше на офіційному веб-сайті ради (соціальних мережах, засобах масової інформації тощо).

В письмовій формі (детальніше - у наступному пункті).

5. Як і де оприлюднювати звіт депутата місцевої ради?

Письмовий звіт депутата міської ради  разом з інформацією про час, місце та спосіб організації звітування, розміщуються не пізніше як за 7 днів до дня звітування на офіційному веб-сайті ради.

Окрім того, інформація про час, місце та спосіб організації звітування розміщується в офіційному друкованому виданні місцевої ради, на дошках оголошень міста / села / селища, оголошується по вуличному радіо (якщо таке є). Також вона може поширюватися в будь-яких інших засобах масової інформації, соціальних медіа, соціальних мережах, усіма доступними способами, аби якомога більша кількість мешканців громади могла її побачити.

6. Де можна отримати зразки звітів депутатів місцевої ради?

Зі зразками звітів можна ознайомиться за наступним посиланням  http://bit.do/fkby9

7. Що варто зробити місцевій раді для належної організації звітування та оприлюднення річних звітів депутатів?

Згідно з частинами першою і п’ятою статті 16 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” місцева рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями, а рішення з питань організації звітів (зустрічей) депутата з виборцями приймається на засіданні місцевої ради.

Отож для допомоги депутатам, до лютого кожного року місцева рада розробляє та затверджує графік звітування, який розміщується на її офіційному веб-сайті. Звітування відбувається протягом місяця та має завершитися до 31 березня року наступного за звітним. У графіку зазначається: дата, час і місце (конкретна адреса) звітування кожного депутата поіменно.

Письмові звіти депутатів, графіки звітування, інформацію про усне звітування, в тому числі аудіо чи відеозапис, протокол, стенограма, якщо такі велися,  розміщуються на офіційному веб-сайті ради в окремому розділі “Звіти депутатів”.

Окремі ради, що співпрацюють з програмою DOBRE, ухвалили спеціальні рішення, які детально регламентують порядок проведення звітування. Приклади таких нормативно-правових актів за посиланням - http://bit.do/fkbx5

 

Бажаємо успіхів у звітування перед громадою!

Презентація пам'ятки про звітування за посиланням: https://drive.google.com

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше