Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Цінова ситуація на споживчому ринку у грудні 2023 року

Новина
16.01.2024

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку в грудні 2023р. порівняно із листопадом 2023р. як в області, так і в Україні (дані наведено без урахування тимчасово окупованих російською федерацією територій та частини територій, на яких ведуться (велися) бойові дії) становила 0,7%, за рік у цілому – 5,1% відповідно.

У грудні 2023 року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,4% зафіксовано в усіх регіонах України.

На споживчому ринку області в грудні 2023р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,9%.

Найбільше (на 14,0% та 9,0%) подорожчали овочі та яйця. На 8,2–1,0% підвищилися ціни на фрукти, сало, яловичину, макаронні вироби, сир і м’який (творог), хліб, свинину. Водночас на 3,2–1,1% знизилися ціни на кисломолочну продукцію, цукор, маргарин, сметану, продукти переробки зернових, соняшникову олію, рис, безалкогольні напої.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,1%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,2%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 0,8% відбулося в першу чергу за рахунок подорожчання амбулаторних послуг на 1,6% та фармацевтичної продукції – на 0,7%.

Ціни на транспорт в цілому знизилися на 2,0% в основному через здешевшання палива та мастил на 5,1%.

Головне управління статистики в Івано-Франківській області

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше