Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Відкриття меморіальної дошки пам'яті Мацап'яка Василя Васильовича

Новина
14.09.2023
14 вересня в школі села Устеріки відбулось відкриття меморіальної дошки пам'яті випускника школи, загиблого захисника України Мацап'яка Василя Васильовича.
 
Майже рік пройшов після загибелі Василя Мацап'ка, який в перші дні повномасштабного вторгнення добровольцем став на захист територіальної цілісності України.
 
Прийшли віддати шану Герою сини та родина, місцеві мешканці, отець Василь, заступник голови Білоберізької сільської ради Василь Пилипюк начальник Верховинської районної військової адміністрації Василь Бровчук, голова Верховинської районної ради Юрій Філипчук, заступник начальника Верховинського РТЦК і СП Руслан Демчук та учні шкіл Білоберізької територіальної громади.
 
Сини Василя Мацап'яка Олександр та Вадим відкрили пам'ятну дошку з портретом батька. Багато гарних слів прозвучало в його пам'ять.
 
Всі згадували полеглого Героя як усміхнену, добру, щиру, життєрадісну людину, з великою кількістю планів на майбутнє та жагою до життя.
 
Присутні вшанували пам’ять загиблого земляка хвилиною мовчання і поклали квіти до меморіальної дошки. Отець Василь освятив меморіальну дошку та помолився за упокій душ загиблих героїв.
 
Народився Василь Васильович Мацап'як 8 вересня 1975 року в селі Устеріки. Протягом 9 років навчався в Устеріківській ЗОШ, після закінчення школи вступив в Івано-Франківське ПТУ на маляра-штукатура, після навчання був призваний до лав української армії та здобув звання молодшого сержанта за спеціальністю водія радіотелефоніста.
 
У 2000 роках брав активну участь у громадському житті села Устеріки, був депутатом сільської ради, генеральним директором підприємства "Ліс Біо Експорт".
 
Це вже не перша відкрита дошка пам'яті на стінах школи. Ще один випускник школи Дмитро Шварговський віддав своє життя за незалежність України кількома місяцями раніше.
 
Обидва випускники школи Дмитро Швагровський та Василь Мацап'як, які тепер завжди будуть зустрічати школярів у вхідних дверей, нагадуючи про свою відвагу та боротьбу, дуже любили футбол. Саме тому в пам'ять про Героїв цього дня відбувся турнір з мініфутболу між школами Білоберізької громади.
2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше