Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Відтепер роботодавці зможуть отримувати компенсацію за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю

Новина
21.09.2023
З 29 серпня 2023 року роботодавці можуть отримувати від держави компенсацію витрат за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю відповідно до Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю № 893 від 22.08.2023 року (https://is.gd/vhrGs6).
 
Згідно з даним Порядком компенсації підлягають витрати роботодавця на придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема:
- меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлоги та сходів);
- транспортерів для підіймання сходами з електроприводом;
- допоміжних засобів для позиціювання курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;
- брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
- підіймальних платформ для робочих місць;
- допоміжних засобів для відтворення звуку та забезпечення здатності чути й бачити.
 
Роботодавці зможуть отримати компенсацію у таких розмірах:
- до 67,0 тис. грн при працевлаштуванні особи з інвалідністю ІІ групи;
- до 100,5 тис. грн при працевлаштуванні особи з інвалідністю І групи.
 
Для отримання компенсації роботодавець повинен подати до центру зайнятості за місцем провадження своєї діяльності заяву в паперовій або електронній формі та копії документів, що підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання ним допоміжних засобів для облаштування робочого місця (протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю).
 
Вкотре звертаємо увагу на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення.
 
Офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
 
Якщо у вас виникають питання, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
 
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а, м. Івано-Франківськ, 76002
(066) 37118
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше